

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Drivers | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Number of Receivers | 2 |
| Logic Function | Transceiver |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Operating Supply Current | 2.3 mA |
| Receiver Hysteresis | 400 mV |
| Data Rate | 1 Mbps |
Stock: 1727
Distributors
pcbx
Unit Price$3.67469
Ext.Price$3.67469
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.67469 | $3.67469 |
| 10 | $2.81332 | $28.13320 |
| 25 | $2.59741 | $64.93525 |
| 50 | $2.47606 | $123.80300 |
| 100 | $2.36038 | $236.03800 |
| 300 | $2.22811 | $668.43300 |
| 500 | $2.17921 | $1089.60500 |
| 1000 | $2.12312 | $2123.12000 |
